55plus toernooi krachtsverschillen gering

[EDE] de krachtverschillen bij het 55plus toernooi zijn gering. Geen enkele speler wist deze week het maximale aantal punten (4) te behalen. Sterker nog. Na drie speeldagen is dat slechts Jan Mostert en Aart Jansen gelukt.

Een speler heeft nog geen enkel punt behaald. Wie dat is kunt u in de stand zien. Maar zeker is wel dat hij (compliment aan de dames) zijn beste beentje voorzet. En dat puntenwinst niet lang zal uitblijven. IMG 6271 640x480

[INDELING] Het is woensdagavond. Ik maak de balans op van de afmeldingen en ga puzzelen om alle deelnemers vier leuke wedstrijden te bezorgen. Het aantal is niet deelbaar door vier. Twee spelers kunnen dus niet dubbelen en spelen een enkelspel extra.

Daarna volgen nog drie ronden van negen enkelspelen.

Het 55plus toernooi telde deze derde ronde (donderdag 3 oktober) zeventien van de tweeëntwintig mogelijke deelnemers.

Afwezig zijn wegens een aantal redenen Frits van der Bijl, Jaap Waaijenberg, Wout van de Groep, Wim Houkes en Anneke Harms. Onder het denkwerk denk ik met enige jaloezie aan de laatste die op Bonaire, in de zon waar wij de regen verwelkomen, ongetwijfeld geniet.

Ik stuur de deelnemers op aan mijn trouwe assistent, die elke morgen afstreept of men (tijdig) aanwezig is.

Het is onze Lokeend. Nee, geen vondst van mij maar een eigen geschreven tekst op het moment dat zij dat woord gebruikte bij een spelletje Wordfeud. Hoe eenvoudig en hoe toepasselijk kunnen zulke woorden (waarde 60 punten) zijn op zo’n moment. Maar dat terzijde.

Als ik alle voorbereidende zaken op een rijtje zet mijmer ik. Wees een bevoorrecht mens dat je het mag doen. Je opvolgers staan al te dringen. Dus doe het goed anders word je afgezet.

Welk toernooi haalt nog op een door de normale donderdagochtend zo’n zevenenzeventig procent deelneming. Dat kan alleen bij deze mooie tafeltennisvereniging TTV.BIT.NL. Waar het spelletje in al zijn eenvoud (Ik weet dat anderen daar anders overdenken) zo leuk kan zijn.

IMG 6266 640x480

[SAMENSTELLING] In het dubbelspel, wekelijks in een andere samenstelling, waardoor niemand bevoordeeld wordt zijn de verrassingen niet van de lucht. Favorieten voor de titel (Henny Pouw, Jan Mostert, Ben Ploegaert) laten kostbare punten liggen.

,,Je speelde als een kip zonder kop. Een vos verliest wel zijn haren maar niet zijn streken. Het was een spel tussen kat en muis. Je maakt van een mug een olifant”, hoor ik mompelen.

Het gevolg is dat de haren mij te berge (doen) rijzen. En ik heb er al niet zoveel. Zo ga je niet met elkaar om. Zeker niet omdat de wedstrijdleider je eerst samen laat spelen en daarna elkaars in een aantal gevallen tegenstander maakt.

Ik probeer mijn geheugen wat op te frissen. Waar komt dit vandaan? En ik weet het weer. Het is vandaag (3 oktober) dus Leids ontzet en morgen (vrijdag 4 oktober) werelddierendag. De ‘oudjes’ zijn niet alleen goede fanatieke levenslustige tafeltennissers maar ook nog goed bij de tijd.

[HISTORIE] Het Beleg van Leiden wordt jaarlijks gevierd ter herdenking van de belegering van deze stad tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Is er een parallel met ons toernooi? Wel zeker. De (bijna) tachtigers onder ons (Lieneke Langerak/Leida Lok) moesten het opnemen tegen een aantal zeventigers.

Slechts Lara Threels en Niels van de Bospoort vallen niet in de categorie zeventig plus.

Volgend jaar op de ALV van TTV. BIT.NL toch maar eens een naamswijziging (55+groep nu) voorstellen of snel ledenwerving van onze groep. Dat laatste heeft mijn voorkeur maar dat terzijde.

Gelukkig duurt dat ontzet in ons toernooi geen tachtig jaar. Wel in een aantal gevallen drie soms lange games. Het was Aart Jansen die daar (dankbaar) gebruik van maakte.

,,Met drie games spelen en dat dus drie keer haal je het meeste rendement uit je aanwezigheid”, werd gemompeld.

,,Ik wil geen grijze muis zijn”, werd eraan toegevoegd. Dierendag werd kennelijk een ochtend eerder al gevierd.

,,Hij is zo blind als een mol of te wel hij ziet niets. Wie het was zal ik maar niet zeggen, anders had u geen wedstrijdleiding meer.” 

IMG 6267 640x480

[SLUW] Dan het spelletje zelf. In de dubbelspelen is al een beetje te zien wie in vorm zijn. Mijn aandacht gaat uit naar het duo Aart Jansen/Lara Threels.Zij verslaan gedecideerd het duo Jan Mostert/Francine Koster. Ook regerend koploper Henny Pouw gaat met zijn maatje Jan Oosterbeek onderuit tegen Gert Marcus en Rob de Pater.

Na de nederlaag ging Pouw (inderdaad niet pauw, maar dat terzijde) er als een haas vandoor. Nee, niet uit schaamte maar de volgende partij wachtte al. De driegamer was wel de langste partij van de ochtend. Achteraf verzuchtte Henny Pouw: Schrijf maar dat ik een off day had.

Maar er was een ook een witte raaf. Een andere uitdrukking voor een grote (positieve) uitzondering. Lara Threels wist drie keer te winnen en deed voor het klassement ‘beste tafeltennis dame’ goede zaken.

Dat deed ook onze Jan Mostert. Hij scoorde drie van de vier mogelijk punten en rukte op naar een gedeelde eerste plaats. Als we toch aan dierendag denken en aan de daarbij behorende spreekwoorden is de volgende wel van toepassing: Een vos verliest wel zijn haren maar niet zijn streken.

Jan was in het dubbel plotseling in de beslissende fase de tussenstand kwijt. Kan op onze leeftijd gebeuren en daar is niet mis mee. Maar Aart Jansen had hem door. En om in de sfeer te blijven zou van toepassing kunnen zijn: Het is kwaad oude vossen te vangen. Een andere omschrijving voor oudere ervaren mensen (Aart, Red.) die zich niet zo snel laten beetnemen. Jansen, whats in an name bleef met Lara Threels rustig en won. 

[TEMPO] De eerste twee ronden duurden extra lang omdat twee spelers op hun gemak even de nieuwe de auto van vriend Jan Hopman gingen keuren. Dat daardoor vijftien andere spelers zaten te wachten was een detail. Daarvoor vond ik de uitdrukking die volgde dat voor een haas en een schildpad het op dezelfde tijd half elf werd wel aardig.

Verder viel op in de enkelspelen dat Ben Ploegaert een niet te onderschatten tegenstander is geworden. Hij versloeg inmiddels coryfeeën (nou ja dat is mijn perceptie) als Gert Marcus, Eip Janssen en Aart Jansen vrij overtuigend.

Heel mooi was dat ook Steven Koster weer terug is in de arena. De wedstrijdleider had hem een niet misselijk programma voorgeschoteld. Met als sluitstuk de huiselijke derby tegen Francine Koster. De laatste verloor een ronde eerder nog van Rob de Pater. Bij het verlaten van het strijdperk ging de ‘Pater’ voor de ‘Koster’ uit.

Maar na de slotronde voor Francine Koster een heel ander beeld. Steven hield galant de entree open voor zijn Francine. En niet alleen uit beleefdheid maar ook omdat een punt werd verspeeld.

Daar zal in huize Koster niet lang over worden gepraat. Daarvoor beleven beiden het tafeltennisspel veel te intens en met plezier.

En wat zie ik uit mijn ooghoeken. De meester (Steven Koster) blijft een geweldige leraar. Na de partijen tegen Lara Threels en Francine Koster geeft hij gratis bijles. Hij doet voor waar het goed ging en laat ziet wat beter kan. Maar dat alles onder de noemer: De koe bij de horens grijpen. Vandaag vertelt, morgen toegepast. Doe er je voordeel mee.

IMG 6268 640x480

[CONCLUSIE] Mag ik een conclusie trekken. Nee, die hoeft niet te worden gedeeld. Maar dat terzijde.
Ik zie met heel veel genoegen dat in onze groep de bekende grijze muis of te wel een saai en burgerlijk persoon ontbreekt. Het maakt het spel echt levendig achter de tafeltennistafel maar zeker daaromheen tijdens de pauzes. En wat mooi dat leden als Herman Meppelder, Jaap Waaijenberg, Jan Hopman of Dick van Pouderoijen daarbij aanwezig zijn. Zij kunnen even niet meespelen. Maar alleen al het feit dat zij er zijn is een verrijking. 

 

Tussenstand

 
   

19-9

26-9

3-10

10-10

17-10

24-10

31-10

Beste 5

Totaal

Gem.

1

Eip Janssen

3

3

3

0

0

0

0

 

9

71,43%

2

Jan Mostert

4

2

3

0

0

0

0

 

9

64,52%

3

Ben Ploegaert

2

3

3

0

0

0

0

 

8

69,23%

4

Aart Jansen

4

1

3

0

0

0

0

 

8

64,29%

5

Bert van de Bovenkamp

3

2

3

0

0

0

0

 

8

62,96%

6

Anton van den Hoven

3

1

3

0

0

0

0

 

7

57,14%

7

Wout van de Groep

3

3

0

0

0

0

0

 

6

59,09%

8

Lieneke Langerak

1

2

3

0

0

0

0

 

6

54,84%

9

Gert Marcus

1

2

3

0

0

0

0

 

6

46,15%

10

Lara Threels

0

2

3

0

0

0

0

 

5

57,89%

11

Gerard Beijen

2

2

1

0

0

0

0

 

5

45,16%

12

Rob de Pater

0

2

2

0

0

0

0

 

4

37,04%

13

Steven Koster

0

0

3

0

0

0

0

 

3

75,00%

14

Jan Oosterbeek

0

3

0

0

0

0

0

 

3

42,11%

15

Frits van de Bijl

1

2

0

0

0

0

0

 

3

41,18%

16

Leida Lok

3

0

0

0

0

0

0

 

3

38,71%

17

Francine Koster

0

0

1

0

0

0

0

 

1

12,50%

18

Niels van de Bospoort

0

0

0

0

0

0

0

 

0

7,69%

Namens de organisatie

Eip Janssen/Leida Lok.

Evenementen

19feb
PAC Zaal besproken 13.30-15.15

Agenda

Februari 2020
M D W D V Z Z
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1